Dursun Özbek’ten Ali Koç’a yanıt: Yalı çocuğunun söyledikleri dikkatimi çekti

Dün akşam canlı yayına çıkan Fenerbahçe Başkan adayları Aziz Yıldırım ve Ali Koç’un Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek hakkındaki sözlere, Özbek’ten sert yanıt geldi.

AA’nın haberine göre Galatasaray Lisesi’nde basınla buluşan Özbek, Yıldırım ve Koç’un canlı yayında ‘kayıkçı kavgası’ yaptığını belirtti. Özbek, “Aziz Bey ikili, mikili bir şey söyledi ama kendisi destede yok. Zengin yalı çocuğunun söyledikleri dikkatimi çekti. Çok dikkat etsin. Galatasaray Başkanı’nın adını ağzına alırken iki kez düşünsün. Ali Bey haddini bilsin. Yalıda büyümüş zengin çocuğu olmak, böyle hadsiz konuşmayı gerektirmez” dedi.

‘İKİ BAŞARISIZ BAŞKAN KONUŞTU’

Dursun Özbek, ‘Türk sporuna hiçbir faydası olmadığını’ söylediği yayınla ilgili şunları söyledi: “Yayın zaten zamanında bitmedi, kesildi diye düşünüyorum. Çok enteresan, Ali Koç yayında konuşmanın bir yerinde Kasımpaşa Başkanı Fatih Saraç’a ‘Fatih kaseti koy’ diye hitap edebiliyor. Demek ki eskiden gelen bir alışkanlık var, bu şekilde hitap edebilmesi için.” Özbek, Koç ve Yıldırım’ın kendisini ‘Galatasaray’ın başarıları nedeniyle mi?’ hedef aldığı yönündeki soru üzerine ise şu cevabı verdi:

“İki başarısız başkan konuştu. Bu tavırlarla zaten başarılı olamazlar, mümkün değil. Galatasaray’ın başarılarını yaşamaya devam edecekler. Galatasaray’ın başarı silsilesi, ayarlarını bozdu. Kongrelerini izledik. Küfür, kafir, saldırma. Nasıl bir kongre olduğunu gördük. İki başkan adayı var, biri stadı terk ediyor, öteki tek başına konuşuyor. Bunu Türk kamuoyu yorumlamalı. Onlara tavsiyem gelsinler burada açtığımız sergiyi gezsinler. Cumhuriyetin kuruluşundan 1 yıl sonra Paris 1924 Olimpiyatları’na giden sporcuların yarısı ya Galatasaray Lisesi mezunu ya da öğrencisi. Türkiye’nin en büyük spor kulübü kimmiş, öğrenmiş olurlar.”

‘TRANSFERLERİ KAMPA YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ’

Özbek ayrıca Türkiye Bankalar Birliği’nden çıkmanın altyapısını hazırladıklarını anlattığı toplantıda kendisinin 6 yıl önce Türkiye Bankalar Birliği’nden çıkmayı gündeme getirdiğini belirtti: “Bazı arkadaşlar yeni idrak ediyor. Bu da Galatasaray’ın bakışını gösteriyor.” Özbek, “Jose Mourinho, ‘Rafa Silva Galatasaray’a yakın.’ dedi. Sizin yorumunuz nedir?” sorusuna, “Transfer çalışmalarımız devam ediyor, zaten çok önceden başladık. En kısa sürede bitirmeyi planlıyoruz. Kamp dönemine yetiştirmek için büyük gayret gösteriyoruz.” yanıtını verdi.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x