Özgür Özel’e sitem eden babanın hikayesinden kadın cinayeti çıktı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün partisinin Denizli İl Başkanlığını ziyareti sonrası yaptığı basın açıklaması sırasında biri “Benim kızım öldü, nerede devlet nerede CHP” diyerek sitem etti. Özel de “Ben seninle ilgileneceğim, sana sahip çıkacağız, kimseyi geride bırakmayız” şeklinde karşılık verdi.

Özel, konuşmasını yarıda keserek babayı dinledi. Baba, “Ben kızımı kendi ellerimle toprağa verdim. İsmini de Ömür koydum ki ömrü uzun olsun. Geliyorum kapılar hep kapalı. Belediye başkanını arıyorum açmıyorlar telefonumu. Ben Ankara’da konuşurken elime mikrofonu verdiklerinde herkes arkamdaydı, şimdi nerede? Ben melek gibi kızımı kendi ellerimle toprağa verdim” diyerek kızının fotoğrafını gösterdi.

Özel programın devamında kalabalığa bilgi vererek; “Az önce kızları erkek arkadaşı tarafından vurularak öldürülmüş acılı bir aile geldi. Daha önce gelmiş iş istemişler belediyeye ulaşamamışlar. Başkanımız ilk kez konuya dahil oldu. Bundan sonra gereken yapılacak. Elimizden geleni yapacağız” dedi.

Özel’e seslenen kişinin Hilmi Arslan olduğu anlaşıldı. Arslan’ın, Özel’e sesini duyurmaya çalıştığı olayın ardından bir kadın cinayeti çıktı.

Buna göre, Arslan’ın 17 yaşındaki kızı Ömür Arslan, İbrahim Olece tarafından ateşli silahla öldürüldü. Aydın’ın Nazilli ilçesinde Uzun Çarşı’da bir çamaşırcı dükkanında mart ayında yaşanan olayda, İbrahim Olece, Özmür Arslan’ı ateşli silahla öldürdü. Daha sonra aynı silahla intihar etti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x